In de pauzestand

Vorige week maandag hadden we de laatste raadsvergadering voor de zomerperiode. Het was tevens de eerste met onze nieuwe collega Klaas Harink. Hij mocht meteen vol aan de bak met de verdediging van de perspectiefnota en dat deed hij bedreven. Welkom aan boord Klaas!

Het was een mooie en constructieve vergadering waarin aandacht werd gevraagd voor verschillende zaken. Bijvoorbeeld over het onderhoud van onze trottoirs en de bewegwijzering. En zo werden er nog een heleboel opmerkingen gemaakt en verschillende soorten vragen gesteld. Bij de begrotingsbehandeling in oktober zal blijken in welke mate er geld nodig is en of er door de gemeenteraad extra geld wordt vrijgemaakt voor de verschillende thema’s om daar meer handen en voeten aan te geven.

De eerste 6 maanden van dit jaar waren intensief en productief! Er zijn door de gemeenteraad veel belangrijke besluiten genomen. Denk bijvoorbeeld aan de vaststelling van de Omgevingsvisie, het volkshuisvestingsprogramma, maar liefst 13 bestemmingsplannen voor het toevoegen van in totaal zo’n 110 woningen en niet te vergeten het bijzondere besluit om een investeringskrediet ter beschikking te stellen voor het nieuw te realiseren gebouw op de locatie van Van Setten van Loenen. Daar zijn wij als college heel blij mee.

Gaandeweg worden momenteel de resultaten van eerder genomen besluiten ook tastbaar en zichtbaar. De bouw van de appartementen naast de MFA in Wapenveld is gestart en de locatie van de MFA staat in de startblokken. Ook in Heerde is de bouw op de voormalig gemeentewerf gestart en worden de contouren van de nieuwe woningen worden al duidelijk zichtbaar. En dan heb ik andere mijlpalen zoals de startbouw van de Flexwoningen die eind dit jaar bewoond kunnen worden nog helemaal niet genoemd.

Het tweede deel van dit jaar wordt minimaal net zo boeiend. Na de zomer gaan we in ieder geval met de gemeenteraad in gesprek om te komen tot een nieuw (sport-)accommodatiebeleid en een biodiversiteitsvisie. Daarnaast vragen we naar de mening van de gemeenteraad op de beoogde nieuwe inrichting van de openbare ruimte van de gemeentewerf tot het plein en hoe we voor de toekomst onze afvalinzameling willen vormgeven. Ook verwacht ik twee uitbreidingslocaties te kunnen bespreken, samen goed voor meer dan 225 woningen. En zo zijn er nog meer interessante onderwerpen die op tafel gaan komen.

U bent van harte uitgenodigd om de besprekingen in de commissie en gemeenteraad bij te wonen, maar eerst nemen we een korte break.

Tot na de zomervakantie!

Wethouder Stephan Nienhuis