Openliggende wegen en trottoirs
De laatste tijd gebeurt het regelmatig dat wegen of trottoirs openliggen omdat er gewerkt wordt aan leidingen en kabels. Soms zelfs meerdere keren kort achter elkaar. Hier heeft de gemeente weinig invloed op. De werkzaamheden hebben te maken met de vele bouwprojecten die momenteel in onze gemeente lopen en de aanpassingen van het stroomnet als gevolg van de energietransitie.
We hebben verschillende internetaanbieders die kabels leggen
Denk aan KPN, Ziggo, Deltafiber of Glaspoort. Wettelijk hebben ze het recht om hun eigen kabels aan te leggen. Omdat ze allemaal hun eigen kabels hebben die in verschillende richtingen lopen is het onmogelijk dit te coördineren. Daardoor kan het gebeuren dat soms meerdere keren binnen enkele weken de weg of het trottoir keren openligt.
Water- en gasleidingen moeten worden onderhouden of aangelegd
Op dit moment worden in de gemeente geregeld verouderde water- en/of gasleidingen vervangen. Waterleidingbedrijf Vitens werkt hierbij zoveel mogelijk samen met andere nutsbedrijven (bijvoorbeeld Liander) om overlast te beperken. Maar vaak is dit niet mogelijk, omdat leidingen net op verschillende plekken lopen. Daarnaast vervangen ze leidingen vooral als er al werkzaamheden zijn, of bij storingen. Op plaatsen waar sloop en nieuwbouw plaatsvindt moet de weg vaak meerdere keren open, omdat voor de sloop de leidingen wordt afgesloten, vervolgens wordt een bouwaansluiting aangelegd en tenslotte een definitieve aansluiting.
Ook het stroomnet moet worden uitgebreid
Het energiegebruik in Nederland neemt enorm toe, mede omdat sinds 2018 nieuwe woningen geen gasleiding meer mogen hebben. Daarom plaatst Liander op diverse plaatsen transformatorhuisjes. Deze worden met elkaar verbonden. Door het lange tracé geeft dit vaak veel overlast. En ook hier geldt dat bij sloop en nieuwbouw de weg meerdere keren open wordt gehaald.
Direct aanwonenden moeten wel worden geïnformeerd bij werkzaamheden
De aannemers die de werkzaamheden uitvoeren zijn dit verplicht. Zijn er werkzaamheden voor uw huis en heeft u daarover geen informatie ontvangen? Meld dit dan bij de gemeente. We kunnen de aannemer hier dan op aanspreken.