Terug van vakantie
De koffers zijn weer opgeborgen en de agenda stroomt vol: het tweede deel van dit politieke jaar is begonnen. Vakantie is voor mij een moment om te ontladen en afstand te nemen van de dagelijkse hectiek. Het biedt ook ruimte voor nieuwe inspiratie. Met die frisse blik en hernieuwde inzichten gaan we vol energie aan de slag om zichtbare verbeteringen te realiseren voor onze inwoners.
Dat wordt ons niet makkelijk gemaakt, want in Den Haag is het erg onrustig. We zien een instabiel en vleugellam kabinet dat meer met zichzelf bezig is dan met de vraag wat inwoners nodig hebben. We zien dat terug bij de grote thema’s rondom stikstof, toekomstperspectief voor boeren, energieschaarste en asiel, waar de onzekerheid voor de direct betrokkenen alleen maar groter is geworden.
Ook in onze gemeente merken we daar elke dag de gevolgen van. In de afgelopen 4 jaar dat ik wethouder mag zijn, zie ik helaas vooral dat er steeds meer regels bijkomen, in plaats van dat de regeldruk afneemt. Met de nuchtere aanpak die bij Heerde past proberen we daar praktische oplossingen voor te vinden, en daar ligt voor mij dan ook de uitdaging voor de komende tijd.
De vakantie was fijn, maar het vooruitzicht om samen met de collega’s verder te bouwen aan een toekomstbestendig Heerde zonder onze eigenheid te verliezen, geeft minstens zoveel energie. Op die manier geven we maximaal invulling aan ons coalitieakkoord: samen leven en samen doen.
Stephan Nienhuis
Wethouder
Benieuwd naar andere columns? Kijk dan op de overzichtspagina: