Weidevogels in Wapenveldsebroek

Een paar keer per jaar organiseert IJsselvallei Boert en Eet Bewust samen met Agrarische Natuurvereniging Veluwe IJsselzoom weidevogel-excursies in Wapenveldsebroek. De boeren in Wapenveldse Broek hebben het land zo ingericht dat het goed vertoeven is voor de weidevogels zoals de grutto, kievit en tureluur.

weidevogels spottersTijdens de excursie wordt er van alles verteld over de weidevogels en de omgeving. De boeren en vrijwilligers zorgen ervoor dat sommige delen van het weiland onder water worden gezet en het grondwater plaatselijk wordt verhoogd. En er zijn maatregelen genomen zoals een raster om het weiland om vossen erbuiten te laten. Alles om de weidevogels de ruimte te geven om te kunnen broeden en voor hun jongeren te zorgen.

Voordat er gemaaid wordt zoeken en markeren de vrijwilligers de nesten, zodat deze bespaard blijven.

weidevogels bordOp donderdag 1 mei was wethouder Klaas Harink één van de deelnemers van de rondleiding door het boerenland: “Prachtig wat al deze vrijwilligers en organisaties samen doen voor het behoud van de weidevogels, zoals de grutto, ons nationaal symbool. Belangrijk om de weidevogels te blijven beschermen.”

Kijk op de volgende pagina als u ook een keer mee wilt met een excursie:

www.ijsselvalleiboerteneetbewust.nl